Velkommen til Ulrik

Lyngbyvejskvarterets beboerforening
Side
Menu
Nyheder
Hjem > Om Ulrik > Bestyrelsen

Bestyrelsen

 

Bestyrelsen vælges på den årlige generalforsamling i foråret.

 Navn Adresse Telefon Mail
Karin Breck (formand + PR)  HPØ 4, st.  53 62 84 34 karin@breck.dk
Nanna Læssøe (kasserer) ENG 49 30 70 56 97 nacaslae@gmail.com
Sine Thuen VHG 24   sinethuen@gmail.com
Kirsten Falkentoft BTG 15   t.falkentoft@mail.dk
Sine Lomholt Thomsen (sommerfesten) HPØ 11 60 64 60 98 sine.thomsen@gmail.com
Christian Ulrik (PR + hjemmesiden)  ST 60  51 71 88 92 christian.ulrik@live.com
 Maria Dalby  BTG 9,2  21 90 30 73  mdspedersen@hotmail.com
Suppleant: Susanne Lisby FFU 18, st.  30 78 06 33  susanne.lisby@gmail.com
Suppleant: Mathilde Ibsen FFU 18, 2.  26 28 99 84  ibsen.mathilde@gmail.com
« forrige top næste »
Side
Menu
Nyheder
Side
Menu
Nyheder
Gadespejlet

 

Du kan læse seneste nummer af kvarterets blad Gadespejlet online her. Hvis du bor i kvarteret og ikke har fået denne udgave af Gadespejlet i din postkasse, så giv gerne redaktionen et praj! 

Generalforsamling

 

Efter vedtægterne skal foreningens ordinære generalforsamling afholdes sidst i marts. Bestyrelsen afventer forhold omkring forsamlingsforbud, og vil indkalde så snart vi ved hvordan vi kan mødes.

Stay tuned!

 

Ladcyklen Ulrik

 

Fælleshuset Ulrik har en udlejnings-ladcykel, som kan lånes ved at kontakte Lotte Bælum Mortensen på facebook eller mobilnummer: 28 56 22 05 (skriv SMS).

Side
Menu
Nyheder

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login